Samodzielna Księgowa

Osoba fizyczna (prywatna)
Buk Pełnowymiarowy dzień pracy Pełny etat

Opis:

Zatrudnimy na stanowisko Samodzielna Księgowa:

Miejsce pracy: Szewce

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie księgowości firmy zgodnie z obowiązującą Ustawą o Rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego,

  • dekretacja i księgowanie dokumentów krajowych i zagranicznych, weryfikacja pod kontem merytorycznym i formalnym,

  • sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowanie rozliczeń i deklaracji podatkowych (CIT, PIT, VAT-UE, JPK_VAT), sprawozdań statystycznych (GUS),

  • uzgadnianie sald i kont,

  • nadzór merytoryczny nad magazynami,

  • bieżące monitorowanie zmian w przepisach,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych.

  • prowadzenie kadr i płac

Wymagania:

  • doświadczenie na stanowisku księgowym min. 3 lat

  • znajomość obsługi programu: Comarch ERP OPTIMA / XL

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości,

  • dokładność i skrupulatność,

  • samodzielność w podejmowaniu decyzji,

  • samodyscyplina i dobra organizacja pracy.

  • wykształcenie wyższe, kierunkowe (np. finanse i rachunkowość, ekonomia).

  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz ustawy o VAT

  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego (podatek dochodowy od osób prawnych, osób fizycznych)

  • zdolność analitycznego myślenia, bardzo dobra organizacja czasu pracy

Wymaganie dodatkowe :

Sumienność, dokładność, odpowiedzialność, komunikatywność, dyskrecja, terminowość, umiejętność interpretacji przepisów.

Dodatkowo mile widziane certyfikaty księgowe.

Oferujemy:

  • młody i zgrany zespół pracowników,

  • atrakcyjne wynagrodzenie,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • możliwość pracy w systemie hybrydowym.

16 kwi 2024;   from: www.olx.pl